Ciągle to przeżywają

Cały świat ogarnęło niewytłumaczalne szaleństwo związane ze ślubem w rodzinie królewskej. Wszystkie media, te poważne, opiniotwórcze i te mniej poważne prześcigają się w opisywaniu detali i ciekawostek ze ślubu oraz jego otoczki.



Brytyjski tabloid Daily Mail posunął sie nawet do zatrudnienia specjalisty zajmującego się czytaniem z ruchu warg, który przekazywał opinii publicznej słowa wypowiadane przez pana młodego, czy też jego brata Księcia Williama.

IKEA sprytnie wykorzystała to wydarzenie dla swoich celów marketingowych publikując zdjęcie swojego krzesła ze sloganem: Nie martw się, HARRY jest wciąż dostępny:
Foto: Facebook/IKEA


Oto kilka pożytecznych zwrotów opisujących całą sytuację wytworzoną wokół ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle:


  • Media prześcigają się w podawaniu pikantnych szczegółów:

          Media are queiyng up to give juicy details.


  • Kraj ogarnęła gorączka związana z królewskim ślubem.

          The country is in a frenzy over the royal wedding.

Taka sytuacja na pewno utrzyma się przez kilka dni, media wciąż będą żyły tą historią, analizując najdrobniejszy szczegół uroczystości oraz fakty z życia nowych członów brytyjskiej rodziny królewskiej. Powiemy wtedy:

  • They're still living off that - Ciągle to przeżywają.

Przy okazji warto przypomnieć sobie kilka mniej znanych (a nie mniej ciekawych) faktów ze ślubów na brytyjskim dworze:

- Aż do roku 1940 biały był uważany za kolor stosowny na pogrzeb, a nie na ślub. Panny młode wybieraly więc kolor sukni ślubnej zgodny ze swoimi upodobaniami. Nie było jednego obowiązującego koloru sukni ślubnej panny młodej. Wszystko zmieniło się wraz z uroczystością ślubną królowej Wiktorii, która złamała tradycję i wybrała kolor biały, tak żeby pasował do koronek na sukni.Moda szybko sie przyjęła i dziś trudno wyobrazic sobie inny kolor sukni ślubnej niż biały.
Photo by Charisse Kenion on Unsplash

- Elżbieta II brała ślub tuż po II wojnie światowej w roku 1947. W tym czasie w Wielkiej Brytanii obowiązywał system kartkowy nie tylko na artykuły spożywcze, ale i na tkaniny. Późniejsza królowa w geście solidarności z narodem zapłaciła za swoją suknię za pomocą kartek, czym zyskała sobie sympatię poddanych.

- W roku 1926 odbył się ślub Jerzego VI, późniejszego króla Zjednoczonego Królestwa Wielskiej Brytanii i Irlandii Północnej, ojca Elżbiety II oraz bohatera filmu 'Jak zostać królem'. W czasie jego ślubu wszyscy oszaleli na punkcie radia, które stało się źródłem informacji z kraju i ze świata. Niestety ówczesny arcybiskup Canterbury nie zezwolił na transmisję uroczystości ślubnej Jerzego VI w obawie, że będzie ona puszczana również ku jego zgorszeniu w pubach. Całe szczęście obecny arcybiskup Canterbury jest bardziej postępowy.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty